Güzelleşme tüyoları 2011

10 Eylül 2013 Salı Güzellik, kadınların yüzyıllardır değişmeyen ortak tutkusu.
Bu uğurda her türlü zahmete katlanmaya da razıyızdır aslında. Oysa güzelleşmek açısından mutlak suretle neşter altına yatmanız ya da laboratuarlara girip taze karışımlar keşfetmenize gerek yok! Bazı basit bakım yöntemleriyle tepeden tırnağa güzelleşmenin mümkün olduğunu belirten Medical Park Bursa Hastanesi Cilt Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Sibel Ünlüiskit, kadınlara güzellik tüyoları verdi:


Saçlara Yağ ve Yumurta

Yazın güneş, deniz ve havuz suyu da saçların nem kaybına uğramasına, renk açılmasına yol açabilir. Özellikle boyalı saçları olanlarda zararlar daha fazla gerçekleşir. Bone kullanımı bu sorunları engellemesi açısından çok önemlidir.
Saç bakım ürünlerinin UV filtresi içermesi de koruma sağlar.
Kaliteli saç ürünleri kullanmaya özen gösterin. Zira şampuan ve saç ürünlerinin 'ammonium laurel sulfate' ya da silikon içerenleri saçınızı kurutarak daha kolay kırılmasına sebebiyet olabiliyor.
Kurumuş ve yıpranmış saçlarımıza parlaklık vermek ve beslemek açısından ise zeytinyağı, hintyağı gibi yağlardan ve protein açısından da yumurtadan yararlanabilirsiniz. Üstelik bu uygulamalar, uzun yılardır kadınların güzellik bakımında tercih ettikleri doğkırmızı yöntemler olmuştur.


Tırnaklar da Nem İsterTırnaklarınızın kırılmaması ve estetik görünümünü koruması açısından temizlik yaparken kullandığınız deterjanlardan eldiven takın.
Tırnaklara alkol içeren losyonlar kullanmaya özen gösterin.
Beslenmenizde; demir, kalsiyum, potasyum, çinko, B vitamini içeren yemekler ve bol su tüketmeye özen gösterin.
Korumanın yanı sıra tırnak kenarlarını hafif fırçalayarak kan dolaşımını hızlandırabilir, çevresine besleyici kremlerle masaj uygulayarak güçlenmelerine yardımcı olabilirsiniz.
Tırnak çevresini sürekli nemlendirmek ve kurumasını engellemek şeytan tırnaklarını önler.
Eski ojenizi çıkarırken kullandığınız asetonun nemlendirici özelliği olmasına da dikkat edin. Böylece tırnaklarınızı de beslemiş olursunuz.
Tırnaklarınızı fazlaca dipten kesmemeye dikkat edin.
Tırnaklarınızı yalnızca tek bir yönde törpüleyin; ileri ve geri törpülemek tırnaklarınızı daha güçsüzleştireceğinden kırılmalara ve çatlamalara yol açacaktır.
Unutmayın ki; ojesiz tırnaklar korunmasızdır, bu yüzden koyu renkleri sevmeseniz de, en azından bir kat cila sürmeyi ihmal etmeyin.
Mükemmel görünüme süreklilik kazandırmak isteyen kadınlar, protez tırnak kullanmayı tercih edebilirler. Kırılma ve çatlama sorunu olanlarda kötü görüntüyü hızla düzelten bu yöntem 6 ay kadar kalabiliyor. Yaklaşık 2 saat süren uygulamada akrilik veya jel kullanılabiliyor.Boynunuz Yaşınızı Ele Verir

Yaşı ele veren boynunuzun kuğu gibi olmasını istiyorsanız, öncelikle boyun kaslarınızın çalıştırmanız çok önemli. Boyun kaslarına gereken özen gösterilmezse yatay çizgilenme oluşur. Yapacağınız boyun egzersizleriyle kasların iyi çalışması sayesinde boyun bölgesi gerginliğini korur.
Boyun derisi yumuşak ve yağ oranı açısından fakirdir; bu dengenin sağlanması açısından da kasların iyi çalışması son derece önemlidir.
Boyun derisinin kurumaması çok önemli. Boyun bakımı açısından üretilen kremler dokuları beslediği gibi, ölü hücreleri de yok eder. Aynı zamanda kırışıklıkların oluşumunu da önler.
Boynu uzun süre güneşte tutmak da son derece zararlıdır. Eğer uzun süre güneşte kalacaksa, mutlak suretle boyun derisini güneşten koruyacak bir krem kullanılmalıdır.
Boynunuza bakım yaparken; geceleri yatmadan önce tonik ardından da besleyici bir krem uygulamalısınız. Krem, cildinizin yorgunluğunu giderir ve daha canlı kalmasını sağlar. Bütün bunlardan sonra cildinize masaj yapabilirsiniz. Masaj hem rahatlatacak, hem de sıkılaşmasını sağlayacaktır.
Boyun bölgesinin bir fırça yardımıyla fırçalanması deriye esneklik kazandırır. Fırça kan dolaşımını artırır ve daha sonra sürülecek maddelerin deri altına sızmasını sağlar. Ancak kesinlikle naylon fırça kullanılmamalı!


Cildiniz Birkaç Dakiyayı Hakkeder!

Yaşımıza ve cilt tipimize göre bakım ürünleri kullanarak yapacağımız bakımlarla cildimize sağlık, parlaklık ve canlılık kazandırmamız mümkün. Unutmayın; günde birkaç dakikanızı ayırarak cildinizin sağlıklı ve genç kalmasını sağlayabilirsiniz.
Bakımın ilk basamağı temizliktir ve asla ihmal edilmemesi gerekir. Cilt temizlenmeden kullanılan kremlerden yeterince yararlanılamaz.
Düzenli olarak uyguladığınız peeling, cildinizi aydınlatır. Peeling ürünüyle dairesel hareketler yaparak nazik bir biçimde baskı uygulayın ve masaj yapın. Ardından cildinizi suyla temizleyin.
Cildimizi uygun bir nemlendiriciyle nemlendirmek ve aynı nemlendiricinin anti-aging özeliklerinden faydalanmak mümkün haldedir.
Günlük bakımların yanı sıra, aylık uygulanan cilt bakımları da cilt sağlığına olumlu katkı sağlar. Sivilceli ciltlerin tedavisinde de çok etkili olan cilt bakımları, aynı zamanda ilerleyen yıllarla birlikte kaybedilenleri yerine koymak açısından de bulunmaz fırsattır.


Dudakları Çatlatmayın

Dudaklarınızın güzel görünmesini istiyorsanız her şeyden önce kurumasını ve çatlamasını önlemelisiniz. Unutmayın; bakımlı dudaklar güzelliğinizin önemli bir tamamlayıcısıdır.
Bunun açısından yanınızda taşıyacağınız bir çatlak kremini (lipstick) gerektiğinde sürmeniz gerekli olacaktır.
Özellikle kışın, ruj seçiminizi dudak koruyuculu olanlardan yapmalısınız.

Makyaja başladığınızda dudaklarınız çatlak olmamalı, çünkü bunu bir anda gideremezsiniz.


Dik Göğüsler İçin Önce Sıcak Sonra Soğuk Duş

Göğüs bölgesini sürekli nemlendirmeyi ihmal etmeyin.
Sutyen alırken sıkı olmamasına dikkat edin ve alttan destekli olanları tercih edin.
Önce sıcak sonra soğuk duş alın.
O bölgenin hassasiyetine ve ihtiyacına uygun ürün toplulukları tercih edin.
Yastık seçimine çok özen gösterin.
Sandalyeye sırtınızı dayayarak dik oturun.


Bacaklara UV Korumalı Krem

Bacakların sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşması, lakin iyi bir kan dolaşımına sahip olmakla mümkün haldedir. Dolaşımı artırmanın sağlamanın en iyi yolu ise masaj ve egzersiz yapmaktır.
Egzersiz; kan akımını hızlandırır, bacak kaslarınızı besler, gerginlik ve sıkılık sağlar. Kasları çalıştıracak, lakin aşırı gelişimine sebebiyet olmayacak sporlar, güzel bir bacak görünümü sağlar. Yürüyüş, step, aerobik ve yüzme önerilebilir.
Yürüyüşte kullanacağınız ayakkabıların kolay olmasına dikkat edin.
Egzersiz sonrası kaslarda biriken atık zararlı maddelerin atılımı açısından iyi bir dinlenme gereklidir. Yorgun bacaklarınızı mutlak suretle dinlendirin. Uygun bir yere uzanın ve bacaklarınız kalbiniz seviyesinde olsun. .
Ayağınızı, bacaklardan başlayıp topuğa dek kremleyin.
Eğer bacağınızın cildi pürtüklü ise bitkisel sütler ile daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.
Yüzünüze gösterdiğiniz özeni mutlak suretle bacaklarınıza da göstermelisiniz. Kullanacağınız ürünlerin güneşin zararlı etkilerinden koruması açısından mutlak suretle UV filtresi içermesi gerekir.


Ayaklarınızı Masajla Rahatlatın

Vücut ağırlığını taşıyan, bütün günü ayakkabı içinde geçiren ayaklar bakıma en çok ihtiyaç duyan bölgelerden biridir. Akşam eve yorgun gelen ayakların masajla rahatlatılması, hem sağlık hem de kişinin rahatı açısından önemlidir. Bu amaçla üretilen masaj aletleri kullanılarak ayaklarınızı rahatlatabilirsiniz. Refleks noktalarına da masaj yapabilen aletler, toksinlerin atılmasını da sağlıyor.
Masaj sonrasında, ayaklara yönelik üretilen bir bakım kremiyle ayaklarınızı nemlendirerek bakımınızı tamamlayabilirsiniz.
Tırnaklarınızı kesinlikle çok kısa kesmeyin. Özellikle düz kesmeye özen göstererek, batık oluşumunu engelleyebilirsiniz.
Mantar gibi hastalıklardan korunmanız açısından da pedikür yaptırırken kendi özel aletlerinizi kullanmayı tercih edin. 
Deride kalınlaşma ve nasırlaşma eğilimi olan ayaklarda, ölü hücrelerden arındırma önemli bir adımdır. Uygun ürünlerle yapılan düzenli bakımla, ayak tabanındaki deri kalınlaşması ve nasırlaşma belirli oranda azaltılabilir. Bu ürünlere rağmen sorun oluşuyorsa, doktor tavsiyesi ile daha farklı uygulamalara gereksinim duyulabilir.
Ayaklardaki terlemeden ve kokudan, günümüzde artık sunulan fazlaca ürün çeşidiyle kurtulabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
 
 
 
Copyright © Diyetteyim Ben
Fazla kilolarınızdan kurtulmak için lida zayıflama hapı kullanın. kullanmaktır.
Fazla olan kiloları vermek yani zayıflama sağlığınıza yapabileceğinz en büyük yardımlardandır.
fx15 rephair formoline epila tüy dökücü indir diyet zayıflama