Hangi yiyecek ve içecekler serinletiyor?

5 Ağustos 2013 Pazartesi
Haziran ayı yağmurlarla başlasa da uzmanlar bu yazın çok sıcak geçeceği uyarısında bulunuyor. Artan sıcaklıklarla birlikte vücudun hararetini en iyi hangi yiyecek ve içeceklerin aldığı ise tartışılıyor. Suyun hararete en fazla direnen içecek olduğunu belirten uzmanlar, alkolü kesinlikle öneri etmiyor...

SU: 2 saat

Vücudu hararetten korumanın en iyi yolu su içmek. Su içerdiği mineraller ve katısalksız oluşuyla hararete en fazla direnen içecek. Ancak aç karnına fazla su tüketmek mideye pek yararlı değil.

SICAK ÇAY: 2 saat

Sıcak çay vücudun normalden daha sıcak olduğunu düşünmesine yol açar ve damarların genleşmesini sağlar. Damardan daha çok kan geçince vücudumuzda dolaşan kan soğuyor, böylece vücudumuz kendisini rehavete bırakıyor.

DONDURMA: 5 dakika

Dondurmayı yedikten sonra midenizde ferahlama hissediyorsunuz. Ancak bu ferahlık hissi yalnızca 5 dakika sürüyor. Ayrıca dondurmada 170 kalori bulunuyor.

KARPUZ: 1.5 saat

B1, B2, C, PP, folasin ve karoten içeren karpuz günde 150 gram tüketildiğinde vücudun 1 günlük magnezyum ihtiyacını karşılıyor. Ayrıca içerdiği aşırı su miktarı yüzünden kanı temizliyor. Sadece 50 kalori olması da kilo alma derdini ortadan kaldırıyor.

DOĞAL MEYVE SUYU: 1 saat

Özellikle vişne, elma ve portakal suyu 1 saate kadar harareti alabiliyor. Çok şekerli olan meyve sularında bu süre daha da düşebiliyor.

KOLA: 10 dakika

Buz gibi kola içmek aslında vücuda yalnızca anlık harareti kesmeye yarıyor. Asitli ve şekerli olan bu kola yalnızca 10 dakika vücudun hararetini alıyor. Ayrıca 210 kalori olması da kilo almaya sebebiyet oluyor.

ICE TEA: 30 dakika

Gaz içermediği açısından koladan daha fazla ferahlık hissi veriyor. Buzlu çay 30 dakika boyunca mideyi ferahlatabiliyor. Ancak içerdiği şeker yüzünden kalorisi bir hayli fazla 165 kalori...

ALKOLLÜ İÇECEKLER: Önerilmiyor

Alkol kandaki şeker miktarını düşürdüğü açısından daha fazla susuzluk hissine sebebiyet oluyor ve kesinlikle öneri edilmiyor.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
 
 
 
Copyright © Diyetteyim Ben
Fazla kilolarınızdan kurtulmak için lida zayıflama hapı kullanın. kullanmaktır.
Fazla olan kiloları vermek yani zayıflama sağlığınıza yapabileceğinz en büyük yardımlardandır.
fx15 rephair formoline epila tüy dökücü indir diyet zayıflama