Aklınıza takılan diyet şüpheleri

5 Ağustos 2013 Pazartesi
"Peynir çok yiyorum"
Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre günde 30 gr peynir tüketen kadınların tüketmeyenlere oranla uzun vadede daha az kilo aldığı gözlemlenmiş. Peynir içerdiği konjüge linoleik asit sayesinde peynir, yağ yakımını hızlandırır ve dengeler. Üstelik istediğiniz çeşittte peynir yiyebilirsiniz.

"Çikolata bağımlısıyım"
Amerika New York State University’de yapılan bir araştırmaya göre, hafif şişman kadınların atıştırdıkları birkaç parça çikolata , günde gereksiz atıştırmalarını ve fazla yemelerini engelliyormuş.

İyi pişmiş bir bifteğe "hayır" diyemiyorum
Dr. Manny Noaaes’ın "The American Journal of Clinical Nutrition" Dergisi’nde yayımladığı makalede, "Kırmızı et tüketenler ak et vaye balık tüketenlere göre gereksiz kilo alımından sakınıyorlar ve hatta daha çok kilo veriyorlar" diye açıklıyor. Sebebi basit: Kırmızı et, diyet esnasında kas kütlenizin korunmasına ve yalnızca yağların yanmasına izin veriyor. Ayrıca içindeki demir yardımıyla vücudunuzun kendini yeniden organize etmesini sağlıyor. O zaman siz de yemekten kaçınmayın.

"Dün gece yiyeceği biraz fazla kaçırdım"
Aperatifler, kırmızı şarap, ağır yemekler ve üstüne bir de tatlı... Metabolizmamızın hafızası çok iyidir bunu üst üste yapmayın çünkü daha az kalori yakmanıza sebebiyet olur. En iyisi ertesi gün daha hafif yemekler yemektir.

"Bazen protein takviyesi alıyorum"
15 günde bir alınan protein takviyesi problem olmaz. Dr. Laurence Benedetti’nin önerisine göre protein takviyesi aldığınızda bir öğün atlanmalı. Ya da en azından bu takviye, sebzelerler birlikte lif alarak kullanılmalı.

"Diyetim hiçbir işe yaramıyormuş gibi geliyor"
Bu tür olumsuz düşünceleri aklınızdan çıkarmalısınız. Kyoto’da Doshisha Üniversitesi’nde Hitoma Saito tarafında yürütülen ve 101 kişiyle yapılan bir araştırmaya göre, diyetlerine olumlu yaklaşan kişilein olumsuz yakalaşanlara nazaran daha çok kilo kaybettiği gözlemlenmiş. Çünkü optimistler rejimlerini uygularken daha az hileye başvuruyorlar ve kaçamaklar azalıyor.

"Kendimi sürekli şişman buluyorum"
Yanılıyorsunuz. Bunu anlamanın en iyi yöntemi aslında vücut kitle endeksimizi ölçmektir. Kilonuzu boyunuzun metre cinsinden karesine böldüğünüzde elde edeceğiniz sayı size vücut kitle indeksinizi verir. Eğer değerleriniz 18.5 ile 24.9 arasıysa normal şişman, 25 ile 29.9 arasındaysa kilolusunuz.

"Kuruyemişe dayanamıyorum"
Yapılan bazı araştırmalara göre günde 5 ila 8 fındık yemenin kilonuza etki etmediği, üstelik omega 3 ihtiyacınızı da karşılaştığı ortya çıkmış. Neden kilo almadığınızı da açıklarsak, yediğiniz yemişler tokluk hissini arttırır ve sizi tok tutarak gereksiz atıştırmaları önler. Bu sebeple aslında biraz kuru yemiş atıştırmak zararlı değil, faydalıdır.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
 
 
 
Copyright © Diyetteyim Ben
Fazla kilolarınızdan kurtulmak için lida zayıflama hapı kullanın. kullanmaktır.
Fazla olan kiloları vermek yani zayıflama sağlığınıza yapabileceğinz en büyük yardımlardandır.
fx15 rephair formoline epila tüy dökücü indir diyet zayıflama