Tülin Şahin’in diyet önerileri…

25 Temmuz 2013 Perşembe

Tülin Şahin’in bu 10 önerisini uygulayarak daha sağlıklı kilo verin…

1. İstediğinizi yiyin ama porsiyonlarınızı küçük tutun.

2. Zayıf olduğunuzu düşünün. Ben 75 kiloyken kendimi 50 kilodaymış gibi incecik düşünüyordum. Böylece giydiğim her kıyafetin içinde kendimi iyi hissediyordum. Böyle düşündüğümde hareketlerim ve duruşum değişiyordu. Kendinizi zayıflayana kadar bu biçimde motive edebilirsiniz.

3. Her lokmanızı 20-22 defa çiğneyin. Yavaş yavaş yiyin. Ne kadar aceleniz olursa olsun ayaküstü atıştırmak kalp krizine yol açabilir. Ne kadar yavaş yerseniz, o kadar az yersiniz. Bu biçimde midenizin de daha kolay ettiğini ve yiyeceği daha iyi sindirdiğinizi hissedeceksiniz.

4. Bol bol yürüyün. Yaptığınız egzersiz haricinde elinize geçen her fırsatta bol bol yürüyün. Ben kilo verme sürecimde işe sürekli yürüyerek gittim. Varacağım yere bir kilometre kala arabadan inip sürekli yürüdüm. Böylece 27 kilo verdim. Siz de bunu yapabilirsiniz. 10 dakikada yaklaşık 45 kaloriden kurtulacaksınız. Bacaklarınızın sıkılaştığını ve selülitlerinizin azaldığını göreceksiniz.

5. Beyninize doyduğunuza dair sinyal 20 dakika sonra gittiği açısından, ikinci tabak konusunda çabuk etmeyin.

6. İş yerinde asansör yerine merdivenleri kullanın, merdiven çıkmak poponuzu sıkılaştırmanın en ideal yolu. 10 dakikada 88 kaloriyi bu biçimde yakabilirsiniz.

7. Takıntılı olmayın; sürekli ‘kilo vereceğim’ düşüncesiyle gezmeyin. Bu saplantıdan kurtulun. Unutmayın, kilo vermek zaman alan bir süreçtir. Özveri ve çaba ister.

8. Kendinize inanın! İnanmak başarmanın yarısıdır. Kendinize inanmak diyetinizin ismi olsun. Ne kadar güçlü, iradeli, iyi psikoloji içinde olursanız motivasyonunuz o kadar iyi olur. Asla umudunuzu yitirmeyin; ‘Ben bunu başaracağım!’ deyin.

9. Bir şey tüketmek istediğinizde; ‘Gerçekten aç mıyım?’ diye kendinize sorun. Belki de yalnızca susamışsınızdır. Yani şımarıklık açlığı yapmayın. Sadece acıktığınız zamanlar yerseniz, diyet yapmanın dünyanın sonu olmadığını ve ne derece kolay olduğunu göreceksiniz.

10. Ellerinizi oyalayın. Sürekli atıştırıyorsanız, yapacak bir işiniz yok demektir. Evde sürekli abur cubur mu atıştırıyorsunuz? Canınız sıkıldığında resim yapın, dergileri karıştırın, eski fotoğraflara bakın, kitap ya da gazete okuyun ama lütfen fazlaca televizyon karşısında oturmayın. Bu, zamanınızı öldürmekten başka bir şey değil. Bunun yerine çıkın dışarıya gezin. Atıştırmalar genelde sürekli can sıkıntısından yapılıyor. Yemek saatlerinin dışında bir şey yememek açısından kendinizi oyalayın.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
 
 
 
Copyright © Diyetteyim Ben
Fazla kilolarınızdan kurtulmak için lida zayıflama hapı kullanın. kullanmaktır.
Fazla olan kiloları vermek yani zayıflama sağlığınıza yapabileceğinz en büyük yardımlardandır.
fx15 rephair formoline epila tüy dökücü indir diyet zayıflama