Ayak bileği inceltme egzersizleri

8 Eylül 2013 Pazar Ayak bileği inceltme egzersizleri
ayak-bilegi-inceltme-hareketleri
İncecik ayak bileklerine sahip olmayı en çok kadınlar arzu ettiği açısından, daha çok kadınlara yönelik olan bu yazımızda ayak bileği inceltme egzersiz hareketlerinden bahsettik ve değerli erkek ziyaretçilerimiz de isterse bu egzersiz hareketlerinden faydalanabilirsiniz. Genellikle vücudumuzun şekli kalıtsaldır, lakin biz elimizden gelen, yaptığımız müddetçe, düzenli egzersiz ve egzersize yöneldiğimiz zaman bu kalıtsal olan beğendiğimiz vücut bölgelerimizde küçük değişiklikler olması da muhtemel. Ayak bileği inceltme egzersizleri, kalıtsal olarak kalın ayak bileklerine sahip olanların ayak bileklerinde istenilen inceliği ortaya çıkarmaktadır. Peki, ayak bileği inceltme egzersiz hareketleri nelerdir? Ayak bileğini inceltmek açısından hangi egzersizler uygulanmalıdır?

Ayak bileği inceltme hareketleri
İleri geri çekme egzersiz hareketleri
Yere oturun ve bacaklarınızı ileriye doğru dimdik uzatın. Ardından ayaklarınızı dizlerinizden kırarak vücudunuza doğru çekin içinizden 10’a kadar. Bu işlemi 3-4 dakika boyunca uygulayın.
Makas egzersiz hareketi
Tıpkı bir balerin gibi yere oturup yapacağınız bu hareket de 3-4 dakika boyunca uygulanmalıdır. Yere oturun ayaklarınızı dimdik uzatın ve parmak uçlarınızı yere değirmeye çalışın. Aşta da dediğimiz biçimde balerin gibi olacaksınız. Öne doğru parmak uçlarınız yere basacak biçimde olduktan sonra yine içinizden ona kadar ayın.
Esneme egzersiz hareketi
Ayak bileği inceltme egzersizleri arasında en çok yoracak olan bu esneme egzersizidir. Hem baldırı, hem baseni hem de kalçayı etkiler. ayak parmaklarınızın üstünde yükselin ve esneme pozisyonunda sabit kalarak ağır ağır parmak uçlarına doğru yükselerek zirveye ulaşın ve zirveye ulaştığınız zaman içinizden 20’ye kadar adetn. Saymalarınız ne hızlı ne de çok yavaş olmalıdır. Tıpkı saniye sayar gibi olmalısınız. Yani 20’ye kadar saymak demek 20 saniye beklemek demektir.

Bir önceki Ergenlik döneminde dikkatli beslenin başlıklı konumuzda aşırı beslenme, biyolojik gelişim ve boy uzamasının yavaşlaması hakkında bilgiler sunulmuştu.

Etiketler: ayak bileği inceltme egzersiz hareketleri, ayak bileği inceltme egzersizi, ayak bileği inceltme egzersizleri nelerdir, ayak bileği inceltme hareketleri, ayak bileği inceltme yöntemleri, ayak bileği inceltmek açısından

0 yorum:

Yorum Gönder

 
 
 
 
Copyright © Diyetteyim Ben
Fazla kilolarınızdan kurtulmak için lida zayıflama hapı kullanın. kullanmaktır.
Fazla olan kiloları vermek yani zayıflama sağlığınıza yapabileceğinz en büyük yardımlardandır.
fx15 rephair formoline epila tüy dökücü indir diyet zayıflama