Yediklerinizle Yaşamınızı Hafifletin

25 Temmuz 2013 Perşembe

Formda kalmak herkes açısından mümkün olmayabilir.Çok kolay kilo alanlardansanız, hem yiyerek, hemde formda kalmayı başaran kadınların, hayatlarını nasıl kolaylaştırdığını gelin birlikte öğrenelim.(haber7)1- Sofraya çok aç oturmamalısınız. Sofraya çok aç oturduğunuzda iki kat daha fazla tüketmek yemiş olursunuz. Sofraya oturmadan yarım saatönce bir bardak ayran veya süt içmelisiniz. Süt ya da ayran sevmeyenler bir tabak salata yiyerek ana öğünde daha az tüketmek yemeyi sağlayabilirler.

2- Tek yönlü beslenmemek gerekir. Beslenmenizde çeşitliliğe önem vermelisiniz. Mutlaka ana öğünde, sofranızda çorba, salata, yoğurt ve subulundurmalısınız.

3- Beslenmenizi saate göre ayarlamamalısınız. Ne zaman acıktıysanız o zamanyemek yemelisiniz. Yemek yiyeceği vücudunuzun saatine göre ayarlarsanız hem sağlıklı olursunuz hem de form da kalmayı gerçekleştirirsiniz.

4- Acıktığınız zaman hemen tüketmek yemelisiniz. Kesinlikle iştahınızı ertelememelisiniz. Erteliğiniz zaman diğer öğünde iki kat fazla tüketmek yemeihtiyacı duyarsınız. Buda formunuzu kaybetmenize yol açar.

5- İnsan genel olarak beyninde doymaktadır. Bu sebeple ilk önce aklınızı doyurmalısınız. Bu sebeple de ilk önce servis tabağınızı küçültün. Daha sonra ise porsiyonlarınızı azaltın.

6- Sofranızda mutlak suretle ak veya esmer ekmek bulundurmalısınız. Tabi ki aşırı tüketmek yememek şartı ile, 1 ya da 2 dilim tüketmek gerekli olacaktır. Ama makarna ya da pilav olan öğünlerde kesinlikle ekmek tüketmemelisiniz.

7- Günde mutlak suretle 2 ya da 3 sayı meyve tüketmelisiniz. Asla meyve suyu meyvenin yerini tutmaz. Şunu unutmamak gerekir ki meyve de daha az kalori vardır. Hem de posası sayesinde daha uzun tok kalmış olursunuz.

8- Sıhhatli ve zinde kalmak açısından yaklaşık olarak günde 6 veya 8 saat uyumamız gerekir. Özellikle gece uykusuna çok önem vermeliyiz. Gece uykusunu alamayan bir insan daha fazla kilo almaya müsaittir.

9- Zayıflamak istiyor ve de zinde kalmak istiyorsanız, asla bir diyet programı içerinse girmemelisiniz. Diyet yerine sağlıklı ve düzenli beslenmelisiniz. Öğünlerinizi iyi ayarlayarak sağlıklı ve fit görünüme sahip olursunuz.

10- Zayıflamayı aklınıza koydunuz. Ama kesinlikle tığ gibi olacağımda dememelisiniz. Zayıflamak açısından küçük hedefler koyarak ve büyük düşünerek gerçekçi olarak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. En ideal kilo verme ayda yaklaşık olarak 2 ya da 3 kilodur.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
 
 
 
Copyright © Diyetteyim Ben
Fazla kilolarınızdan kurtulmak için lida zayıflama hapı kullanın. kullanmaktır.
Fazla olan kiloları vermek yani zayıflama sağlığınıza yapabileceğinz en büyük yardımlardandır.
fx15 rephair formoline epila tüy dökücü indir diyet zayıflama