Aç Kalmadan Nasıl Kilo Verilir?

13 Nisan 2013 Cumartesi

Nasıl Kilo Verilir – Yapmanız ve Yapmamanız Gerekenler

Ülkemizde ve dünya çapında birçok insan kilo problemleriyle boğuşuyor. Diyet yaparken en büyük sorunlarıysa aç kalmaktır. Birçok uzman aç kalmadan kilo verebilmenin dengeli ve düzenli beslenmeden geçtiğini özellikle belirtiyor. Yapılan en büyük yanlış kilo vermek için öğün azaltmaya gidilmesidir. Günümüzde kilo problemi yaşayan çoğu insan diyet döneminde sadece öğün azaltıyor. Bu da hem sağlığının bozulmasına hem de daha çok kilo almasına neden oluyor. Öyleyse Nasıl Kilo Verilir?
Uzmanlar az fakat sık sık yemek yemeye dikkat çekiyor. Günün en önemli öğününün kahvaltı olduğunu vurgulayıp kahvaltıyı atlamamamızı özellikle söylüyorlar. Aç kalmadan nasıl kilo verilir diyenler için de özellikle beslenmedeki çeşitliliği vurguluyorlar. Çoğumuz ya sebzeden ya da etten uzak kalıyoruz. Örneğin; et yemeyen biri kansızlık sorunu yaşayabilir. Ya da sebze tüketmeyen bir kişi kolesterol veya mide problemleri yaşayabilir. Aslında yapmamız gereken sebze ve et tüketimini dengeleyerek beslenmemizi düzenlemektir.
Aç kalmadan kilo vermenin diğer yöntemi ise, gün içinde düzenli beslenerek kan şekerini dengelemektir. Peli kan şekerini dengeleyerek nasıl kilo verilir? Kan şekerini dengelemek için karbonhidrat ve proteini bir arada tüketmek gerekir. Örneğin; bir dilim ekmek ve peynirin yanında bir kase yoğurt tüketmeniz kan şekerinizi dengelemenizin bir yöntemidir. Uzmanlar bu sebeple et, balık veya tavuğun yanında salata ya da yoğurt yemenizi özellikle dile getirirler. Böylece hem kan şekeri dengede tutulmuş olur hem de her öğün her besin maddesi tüketildiği için kişi enerjik hisseder. Ayrıca uzun süreli olan diyet programlarına uyum sağlamak kişi için daha kolay bir hale gelir. Fakat aç kalındığında, bir sonraki öğün çok yemek tüketilebilir. Böyle olduğunda kişi yemek yememek için kendini tutar ve sinir problemlerine veya bu şekilde dengesiz beslenme sonucu değişik sağlık problemlerine yol açabilir.
Bunun dışında kilo kaybını da kontrol etmeliyiz. Mesela haftada vereceğiniz kilo ağırlığınızın yüzde 1′i kadar olmalıdır.
Vücudumuz her türlü besine ihtiyaç duyar. Bu sebeple her besinden ihtiyaç kadar tüketilmesi önerilir. Fazlası size kilo olarak dönmekle beraber azı da çeşitli sağlık problemlerini beraberinde getirir.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
 
 
 
Copyright © Diyetteyim Ben
Fazla kilolarınızdan kurtulmak için lida zayıflama hapı kullanın. kullanmaktır.
Fazla olan kiloları vermek yani zayıflama sağlığınıza yapabileceğinz en büyük yardımlardandır.
fx15 rephair formoline epila tüy dökücü indir diyet zayıflama